top of page

Her ürün size ayrı bir lezzet hissettirirken aynı zamanda sizi hep beraber paylaştığımız çevreye de bağlar. Sizin için iyi olanın dünya için de iyi olduğunu biliyoruz.

Üreticilerimizin kusursuz zeytin yağını, değişken koşullara göre nasıl üreteceklerini aşama aşama öğretiyoruz.

Topraktan meyveye giden yaşamı teşvik eden uygulama profilleri tasarlıyoruz.

 

Deneyimde 30 yılı aşkın çalışma sonucu doğal ve standart üretim zeytin meyvesinden eşsiz yağlar çıkarıyoruz.

Uzmanlık Alanlarım

Zeytin Yetiştiriciliği

Meyve Hasadı

Sıkım  Öncesi

Sıkım Süreci

Saklama Koşulları

Referanslar

Mehmet Aydıner 

Arazinin sahibi ve Aydıner İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. 300 bin metrekarelik linyit alanının zeytinliğe dönüştürülmesini projelendirerek uygulamıştır. Zeytin dikimi ve zeytinyağı üretiminde danışmanlığı ise   Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya yapmıştır.

Yılda 30.000 litre erken hasat natürel sızma zeytinyağı üretme kapasitesine sahip olan Zetay üretim tesislerinde herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan, fiziksel yöntemlerle sıkma ve ayrıştırma işlemi yapılır. Böylece ortaya lezzetiyle ve kalitesiyle tüm dünyayı mest eden nefis bir zeytinyağı çıkmaktadır.

Sardes Tarım

Manisa Salihli’deki 2.000 dönümlük arazisi üzerinde  80.000 ağacı bulunmaktadır. En iyi kalitede zeytin üretmektedir. Arazi içinde zeytinyağı sıkım tesisleri ile soğuk hava depoları da bulunmaktadır. Üretilen özel zeytinyağının dünya pazarlarında DÜET olarak tanınan ödüllü bir markaya dönüştürülmesi ve  ihraç edilmesi amaçlanmıştır. 

Danışmanlık Prof. Dr. Mücahit Taha Özkaya

tarafından yapılmıştır.

Nurlan Yusifov 

Lezzetin ve sağlığın eşsiz birleşimini elde etmek için

BUTA ASSOS Zeytinyağı üretim tesislerini şehirden uzakta, Assos'un bereketli topraklarında, BUTA ASSOS zeytinliğine bitişik olarak kurmuştur.  

Sıkım tesislerinde, İtalya’dan temin edilen ve dünyanın en önde gelen soğuk sıkım teknolojisi olan Mori-Tem'i kullanmaktadır.

Zeytin ve zeytinyağı üretiminde danışmanlığı ise   Prof. Dr. Mücahit Taha Özkaya yapmıştır.

Masmana Zeytincilik

Bir aile şirketidir. Kilis’te Yörük aile kökenli dördüncü nesil zeytin üreticisi Masmana  zeytincilik, Kilis’teki bahçelerinde ORGANİK zeytin yetiştirmektedir. Bu zeytinlerle kusursuz % 100 organik natürel sızma zeytinyağları üretmektedir.

Danışmanlığıni ise   Prof. Dr. Mücahit Taha Özkaya yapmıştır.

bottom of page